Kellaaega laetakse...
lasteaedlasteaedkelluke.ee

Reg.nr. 75020523
Kood EHISes: 1476

7.veebruaril 2022. a jõustuva Vabariigi Valitsuse 23. augusti 2021. a korralduse nr 305 „COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud“ ja Vabariigi Valitsuse 28. mai 2021. a korralduse nr 212 „Karantiini kehtestamine COVID-19 haiguse diagnoosiga või positiivse testi tulemusega isikutele ja nende isikutega lähikontaktis olnud isikutele“ alusel saab laps või õpilane, kes puutus lapsehoiuteenuse saamisel, koolieelses lasteasutuses, üldhariduskoolis, kutseõppeasutuses, huvikoolis või noorsootööasutuses viibimisel kokku COVID-19 haigega, jätkata oma senist tegevust, ilma, et lapsel või õpilasel tuleks jääda karantiini.

Oluline on tähelepanu pöörata asjaolule, et oma tegevusi saab laps jätkata edaspidi tähtajatult, aga üksnes COVID-19 haiguse sümptomite puudumisel.

Lisaks sellele tuleb edaspidi arvestada, et erand ei kehti nendel juhtudel, kui lapse kontakt COVID-19 haigega toimus mujal kui nimetatud asutustes, näiteks pereringis. Sellisel juhul rakendub korralduse nr 212 punktis 3 sätestatud karantiinikohustus. Samuti peavad 7 päevaks isolatsiooni jääma ka positiivse PCR-testi või kiirtesti tulemuse saanud lapse pereliikmed (nt. õde ja vend), kes ei ole COVID-19 haigust läbi põdenud või selle vastu vaktsineeritud. Kui laps on COVID-19 haiguse läbipõdenud viimase 6 kuu jooksul või selle vastu vaktsineeritud, siis ta ei pea karantiini jääma. Lisame, et ka töötajad, kes ei ole COVID-19 haigust läbi põdenud või selle vastu vaktsineeritud, peavad jääma lähikontakti korral 7 päevaks isolatsiooni.

Selgitame, et  täielikult vaktsineeritud isiku lähikontakti korral (ka alaealiste puhul) jääb karantiinist vabastuse perioodiks üheksa kuud ehk 270 päeva. Pärast tõhustusdoosi tegemist pikeneb vaktsiinitõendi kehtivusaeg 365 päeva võrra.

Kui laps saab antigeeni kiirtesti vastuseks positiivse tulemuse, on ta kohustatud haigena koju jääma. Ei ole oluline tema testitulemuse PCR-testiga kinnitamine. Samuti peab karantiinis viibima sümptomitega laps, kes veel testida pole jõudnud.

Viimati uuendatud lehekülge: Kolmapäev, 17. Aprill 2024 18:33

Meil on lehel 69 külalist ja 0 liiget