Kellaaega laetakse...
 Koidu 75, Kunda
Lääne-Virumaa 44108
 +372 322 1259 (juhataja)
 +372 322 1557 (õp.tuba)
lasteaed[ät]kunda.ee

Reg.nr. 75020523
Kood EHISes: 1476

Reedel, 27.oktoobril käisid külas Kunda Komando päästeametnikud, kes tutvustasid lastele tuletõrjujate tööd, rääkisid tuleohutusest, käitumisest tulekahju korral. Lapsed said kuulata suitsuanduri heli ja heli tekitades pidid roomama saalist välja. Nägid päästjate riietust, lisavarustust. Õues said kõik rühmad vaadata päästeautot ja vajalikke vahendeid ning julgemad lapsed said istuda ka autosse. 

Lasteaias toimus traditsiooniline , seekord juba VII Tervisemaraton. Sel aastal oli eesmärgiks läbida üks maraton 42,195 kilomeetrit ehk 184 ringi ümber lasteaia. Planeeritud kolme päeva asemel kõnniti maraton täis ühe õhtuga (26.septembril kell 16.00 - 17.30). Tulemused: individuaalarvestuses kõndis kõige rohkem ringe ümber lasteaia Andri Liiva emaga 13 ringi. Rühmade vahelised tulemused: Tibud 13 ringi, Jänkud 12 ringi, Krõllid 9 ringi, Kiisud 19 ringi, Siilid 22 ringi, Mõmmid 30 ringi, Sipsikud 37 ringi ja Muumid 52 ringi.
Täname kõiki, kes osalesid lasteaia VII Tervisemaratonil ja toetasid meie tervislikku ettevõtmist kosutavate õuntega.

Sel aastal oli sügisene spordipäev pühendatud Eesti Vabariik 100le. Sportliku päeva teemaks olid Lõbusad liikumismängud lastele. Lapsed mängisid traditsioonilisi eesti laste mänge nagu Heeringas, heerinas üks-kaks-kolm, Hundionu, mis kell on?, Haned, luiged tulge koju, kullimänge, pallikooli ja erinevaid keksumänge. Vaatamata vihmale oli lastel lõbus ja mängiti õhinaga

Septembrikuus kolmandat korda korraldatava Eesti toidukuu juhtmõtteks on "Ma armastan Eesti toitu".
Selleks, et tutvustada, väärtustada ja propageerida kohaliku toidu kasutamist viidi meie lasteaias 14.septembril koostöös MTÜ Virumaa Mahetootjatega läbi neli kohaliku toidu töötuba. Esimene töötuba oli "Kohaliku tooraine kasutamine toiduvalmistamisel". Kohalikust toorainest valmistatud toidud oli järgmised: lambalihakaste hapukurgiga, aedviljatamp, toorsalat hiinakapsast ja tomatist, toorsalat kaalikast ja porgandist ja kohupiimakreem pohla-õunakastmega. Töötoast said osa ka Mõmmide ja Kiisude rühma lapsed. Teiseks õpitoaks oli "Erinevate smuutide valmistamine", kus valmistati maitsvat smuutit, mille koostiseks olid õunad, pohlad, leotatud toortatar, naturaalne jogurt, mahe mesi jne. Retseptidega saab tutvuda aadressil: www.mtupartnerid.eu . Ka selles töötoas olid lapsed aktiivsed osalejad. Kokkasid Indrek Kivisalu ja Kadi Neidak Foodstuudiost. Lõunasöögil oli kõigil lastel ja töötajatel võimalus toitu degusteerida. Tagasiside nii laste kui ka töötajate poolt oli positiivne. 

Tarkusepäeva meeleolu loomiseks olid sel korral omanimelisest juturaamatust välja astunud tegelased Tipp ja Täpp. Juba varahommikust saati ootasid nad kõiki lapsi, nende vanemaid ja lasteaia töötajaid lasteaia ees, et luua uusi tutvusi, jagada rõõmsaid tervitusi ja "tarkuseterasid". Päev lõbusalt sisse juhatatud kohtuti lasteaiaperega taas lasteaia hoovis, et vastu võtta Tipi ja Täpi poolt kingituseks kaasa toodud lasteaialipp. Ühise rongimänguga leiti Tipi ja Täpi eestvedamisel "Kallipeatusest", "Paipeatusest" ja teistest peatustest lipult kadunud tähed ning liiguti lipu heiskamsieks lipuväljakule. Koolieelikute ülesandeks jäi leitud tähtedest moodustada lasteaia nimi, mille eest saadi rühma rändauhind - hiiglaslik tarkusepliiats. Viimane pidi aitama lapsi kooliks valmistuda. Lasteaia direktori tarkusepäevatervitused vastu võetud lehvitati rühmaõpetajate toel uue lipuga õppeaasta alanuks. Täpi osavust ja jõudu ära kasutades oli ka lipp heisatud. Laste ülesandeks jäi veel uus aasta alanuks hüüda ja võidujooksuga mänguväljakutele rutata. Head uut lasteaia- aastat lasteaed Kelluke! 

1.juunil tähistasime õues ühiselt lastekaitsepäev. Kohale lendasid Liblikas Liis ja Lepatriinu Triinu Lepa. Nad näitasid lastele vahvat katset, kuid saab õhupalli täis ilma seda puhumata. Õuealale oli seatud ka erinevad punktid, kus sai mängida erinevaid mänge, joonistada kriitidega ja looduslike materjalidega, puhkuda seebimulle, visata täpsust. Tugeva tuule tõttu maiustasid lapsed toas jäätisega.

Iga lasteaialõpetaja sai kingituseks Balbiino poolt Onu Eskimo jäätise. Ilusat kooliteed Krõllid ja Mõmmid!

10.mail toimus Kellukese õuel kooliminevate laste spordipäev. Mõõtu võeti palliviskes, kaugushüppes ja 60 m jooksus. Palliviskes oli võitja Paul-Pavel Kozlov (14m), teiseks tulid Sergo Masljonov (13m), Tairo Tarvis (13m) ja Lev Poltavtsev (13m), kolmas oli Enes Al-Barazanchi (12m). Kaugushüppes sooritas pikima hüppe Paul-Pavel Kozlov (2.42m), teine oli Henri Liiva (2.34m) ja kolmas oli Sten-Markkus Kalme (2.23m). Jooksus oli kõige kiirem Loviisa Lilleoja (9.28s), teine oli Randel Melter (10.23s) ja kolmas oli Diana Logatšova (10.86s). Kõik sportlased said mahlajoogi ja diplomi oma sportlike tulemustega.

Alates 2001 aastast on Kunda lasteaed kuulunud Tervist Edendavate Lasteaedade võrgustikku. Kellukese lasteaias on olnud alati oluline anda edasi ja pärandada lastele teadmisi ja praktilisi kogemusi tervislikest eluviisidest. Tervislik toit, õues õppimine, elamine ja olemine. Liikumine ja sport on Kellukese lasteaia laste ja lastevanemate seas väga populaarne. Eelnevatel aastatel pidasime koos meeleolukaid Perespordipäevi neid sai kokku kaheksa. Sel aastal korraldasime koos Kellukese lasteaia meeskonnaga, hoolekogu ja toetajate abiga Kellukese Heategevusjooksu, lasteaia õpikeskkonna parendamise toetuseks.
Läbi Kunda linna ja kauni rannaäärse looduse lookles osalejatele 7.kilomeetrine kõnni-ja jooksurada. Lisaks oli nobedatele noortele 2.8 kilomeetrine jooksuring. Väikesed ja veel väiksemad tegid kiiremaid jooksuringe ümber Kunda lasteaia, need teed olid neile tuttavad.
Heategevusjooksul 4.mail 2017.aastal pidi põhidistantsidel osaleja lunastama oma jooksustardi lasteaia heaks. Põhidistantsidel ( 7 km ja 2.8 km) oli osalejaid 61 ja lastejooksudel 41 väikest sportlast. Laste jooksul oli kõige kiirem tüdruk Marian Pilli ja kõige kiirem poiss Mihkel Jagant. Teiseks tulid Romi Vodja ja Paul-Pavel Kozlov ja kolmandad olid Loviisa Lilleoja ja Enes Al-Barazanchi.
2.8 kilomeetrise jooksu võitis Kert Vahesalu, teiseks tuli Magnus Jagant ja kolmas oli Kert Sukamägi.
7 kilomeetrise jooksu tulemused: naistest võitis Moonika Pilli, teine Kädi Vahesalu ja kolmas oli Kaidi Jagant ja meestest: võitis Tauri Tomson, teisena ületasid finišijoone Risto-Kevin Sprenk, Märt Ait, Alver Petuhov ja kolmadaks tuli Alex Larionov.
7 kilomeetri kõnni lõpetas esimesena Vahur Kungur, teised olid Liina Pastel ja Kristjan Vodja ning kolmandana astusid üle finiši Evely Press ja Mervi Lilleoja.
Kõik osaleja - sportijad ja kaasaelajad said keha kinnitada sooja hernesupiga, mille oli meile valmistanud ja pakkus Margareta Feodorov.
Nõu ja jõuga toetas meid, meie hea sõber Kaido Vahesalu, kes on olnud meie spordisündmuste korraldamisel abiks juba esimesest Perespordipäevast alates ning olnud meile alati toeks. Suur ettevõtmine sai teoks tänu headele sõpradele, abilistele ja kohalikele ettevõtjatele, kes meie tegemist toetasid. Tänu Aary Bogdanovile saime reklaamkuulutused ja tänu Kristina Rõkalovale saime üritusest palju meeleolukaid fotosid. Tänu toetajatele Kunda Nordic Tsemendile, Kunda Klubile, Kohvik Saarepiigale, Lemeks Sadamatele, Kunda Autole, Nor-Est Woodile, Einar Vallbaumile, Estonian Cellile, Kunda Sadamale olid meil auhinnad ja meened. Karikad, Aqva Spa kinkekaardid kahele, Kohvik Saarepiiga külastus, Kunda klubis osalemine üritusel, kirjatarbed lastele, Estonian Cell logodega meened, joogid, helkurid, kommid, puuviljad, maiustused.
Õpikeskkonna parendamiseks on Kellukesel nüüd 410 eurot rohkem kui 3.mail

Reedel, 17.märtsil pidas Kunda linna lasteaed Kelluke oma 31.sünnipäeva. Sünnipäevapeo avas tervitussõnadega lasteaia direktor Tatjana Vallaste. Üllatuskülalistena saabusid Taavi, Triinu ja Leenu, kes tulid Kellukese sünnipäevale, nende arvates pidi see aga tüdruk olema. Selgus, et Kelluke on hoopis lasteaed. Kingituseks oli neil kaasas raamat, aga selles ei olnud ühtki lehte. Lapsed aga olid joonistanud nädala jooksul oma käejäljed ja nüüd oligi võimalus raamat valmis köita. Nii sai lasteaed kingituseks toreda raamatu, kus sees iga lapse käejälg.

Emakeelepäeva puhul,
räägitakse rahvusest,
eesti keele kaunist kõlast,
eesti meelest, rahvusest.

Emakeelepäev meenutab, et eesti keele puhtus ning püsima jäämine sõltub eesti keele kandjatest ja kasutajatest. Selle päeva auks toimus lasteaias 14.märtsil omaloominguliste luuletuste hommik. Lasteaia saalis esinesid kõikide rühmade lapsed luuletustega, mis olid loodud oma rühma kohta. Luuletused iseloomustasid rühma tegemisi ja meeleolu. Sipsikute rühma luuletusse oli pandud kõigi laste iseloomustus, Krõllide luuletustes oli aga juba tunda koolimineku meeleolu.
Ka õpetaja Elle esitas omaloodud luuletuse pealkirjaga Hääl ja Emakeel ja selles luuletuses on järgmised read:

Loodus kõigele andnud on hääle
igaühele oma emakeele

Inimlapsel mitu keelt on meeles
sest armastame me tunnete keeles
tantsime, liigume kehakeeles
laulame, räägime emakeeles.

Luuletuste esitajaid saatis tugev aplaus ning laste, lastevanemate ja õpetajate loodud luuletustest kujundati näitus.

Suur tänu lastele, lastevanematele ja õpetajatele kauni omaloomingu eest, mis rikastas meie emakeelepäeva.

 

28.02 tähistasime lasteaias vastlapäeva. Jänes oli karu talveunest üles ajanud ja tahtis teha võidujooksu. Karu sai seepeale väga pahaseks, riidles ja pahandas jänesega, kes omakorda tegi selgeks, et vastlapäev on just see õige päev, mil pahad mõtted tuleb kokku koguda - ühte suurde kotti toppida ja koduõuest välja viia. Nii tegid ka Kellukese lasteaia lapsed. Kõik lapsed olid paberile kirja pannud oma halvad mõtted ja teod, mis ühisesse suurde kotti topiti, kott seoti kinni ja lapsed ajasid selle kaigastega lükates lasteaia õuelt minema ja toppisid lõpuks prügikonteinerisse. Seejärel said lapsed vastlaliugu lasta ja saabast visata, et kes ikka kaugemale sellel need pikemad linad tulevad. Õuele oli üles seatud lõks, mis tuli läbida koos sõpradega käest kinni hoides, lisaks oli vaja väikesed pallid sulgu ajada ja oasupi tarvis oad ühisesse supipotti lennutada. Et külm küljevahele ei poeks, said lapsed mesist ja sooja pärnaõieteed juua. 


Viimati uuendatud lehekülge: Kolmapäev, 06. Detsember 2017 10:13

Meil on lehel 46 külalist ja 0 liiget