Mihklipäeva hommikul said Kunda lasteaia lapsed järgmise kirja:

Teile kirjutab Sügismemm kaugest külast. Ma palun teie abi!
Mul oli soov tulla teie juurde Kellukese lasteaeda, et korraldada seal mihklipäeva laat. Asusin oma suurte aiasaaduste kottide ja kastidega läbi metsa teie juurde teele. Metsas seigeldes kaotasin osa kotte ja õige teesuuna ära ja õigeaegsest laada korraldamisest ei tulnud midagi välja. Siis tuli mulle appi Metsavana ja juhatas mind koju tagasi. Samas tuli Metsavanal hea mõte, kuidas nurjunud mihklipäev teisiti meeldejäävaks teha. Kodus palus metsavana mul teile kiri kirjutada ja teid kaotatud aiasaaduste kaste-kotte otsima kutsuda. Teie lapsed pidite lasteaia lähedal olevat metsa hästi tundma, teil ei ole karta seal metsas ära eksida. Metsavana on teid seal tihti näinud loodust uurimas. Ise lubas ta kaotatud aiasaaduste eest hoolt kanda ja neid sobivates peidukohtades hoida. Ja, et te teel ära ei eksiks, tähistas ta teeraja looduses leiduvast materjalist nooltega. Ole tähelepanelik neid märkama! Jäta nooled terveks, sest teie järgi liikuvad lapsed tahavad ka ohutult lasteaeda tagasi jõuda. Peidukohad on tähistatud pihlakakeedega. Metsast võtke endaga kaasa ainult oma rühma märgiga kotid-kastid. Leitud aiasaadustest valmistage lasteaias maitsev toit.

Sarnaseid lugusid, et keegi tore tegelane kutsub lapsi loodust uurima ja tegevus, mis toidab laste loodushuvi ja keskkonnahoidlikku mõtteviisi, juhtub lasteaias tihti. Nii sai alguse tsaditsioonilise mihklipäeva laada asemel loodusrajal loodust uuriv tegevuspäev. Seekord otsustasid kõige väiksemad mudilased veel turvalisuse huvides lasteaia lähedusse jääda, aga järgmisel korral lubasid ka nemad julgelt kaasa lüüa.

Kella 16.00 - 18.00 toimus lastevanematele mihklipäeva kirbukas ostan-müün-vahetan. Kirbukale oli palju toodud laste-ja täiskasvanute riideid, jalanõusid, kotte, ehteid, mänguasju. Iga ostu puhul sai lasteaia ühiskassasse jätta annetusi, millest täiendatakse muusika-ja liikumisvahendite soetamist, kogusummaks koguti 260 eurot. Järelejäänud kaup jõuab abivajajateni sotsiaalabi kaudu. Suur tänu kõigile lastevanematele, kes osalesid heategevuslikul kirbuturul nii pakkuja, kui ka ostjana. 

Lasteaia pere tänab Aarne ja Kaja Seenet oma õunasaagi jagamise eest. Lastele jätkub õunu kogu sügiseks.

Täname ka fie Liidia Buhhovat lastele liivakastimänguasjade kinkimise eest.